Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Zabawy na śniegu

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki szkolnej. Korzystając z pięknej zimowej aury spędzaliśmy ten czas na spacerach i zabawach na śniegu. Codziennie spacerowaliśmy po rabczańskim parku zdrojowym lub bawiliśmy się w ogrodzie sanatoryjnym. Wychowawcy organizowali nam zabawy i konkursy na śniegu np. rzut śnieżkami do celu,  bitwa na śnieżki, wydeptywanie napisów na śniegu…. Największym  powodzeniem cieszył się konkurs na rzeźbę śniegową i budowanie igloo. Była to świetna zabawa, „odrobina ruchu”, która rozwijała kreatywność i pomysłowość każdego z nas.

   

Baw się z nami w orgiami

21.01.2019r.  odbyły się zajęcia cykliczne: „Baw się z nami- w origami", realizowane podczas zajęć pozalekcyjnych . Pani Bożenka instruowała pracę od prostych złożeń, przechodząc do trudniejszych .  Origami doskonali prawidłowe i dokładne wykonywanie czynności, wdraża do ładu  i porządku, współpracy i wzajemnej pomocy, rozwija wytrwałość i cierpliwość. Dzieci  mogły liczyć na pomoc pani, która kilkakrotnie powtarzała wszystkie ruchy i udzielała pomocy przy wykonaniu trudniejszego przejścia do kolejnej fazy składania papieru.  Zajęcia były niezwykle relaksujące.

      

 „WSZYSTKIE   KOLORY   ŚWIATA”

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Celem  tegorocznej akcji jest objęcie programem szczepień wszystkich dzieci. To najprostsza metoda, aby ratować życie dzieci na wielką skalę , zwłaszcza z ubogich krajów. Nasi podopieczni w ramach akcji, pod kierunkiem p. Jadwigi i p. Ewy wykonali lalkę, która zostanie zaprezentowana podczas tematycznej wystawy. Zorganizowana została także zbiórka pieniężna na rzecz akcji „Wszystkie kolory świata”.

Muzeum Górali i Zbójników

21 stycznia uczniowie ZSU odkrywali góralskie tajemnice zwiedzając Muzeum Górali i Zbójników. Przewodnik oprowadzał nas po chacie góralskiej - Dom pod Trzema Madonnami, zapoznał z bogatym zbiorem eksponatów. Gwarą góralską opowiadał ciekawe historie o życiu na Podhalu i zbójnickich przygodach. Uczniowie przymierzali elementy stroju góralskiego, wykonywali dawne czynności tj. deptanie kapusty, wcielali się w rolę Harnasia. Uzupełnieniem zwiedzania były warsztaty malowania na szkle i drewnie. Za przekazaną wiedzę , ciekawe opowieści i artystyczne przygody - dziękujemy.

   

 „Dziękuję Ci Babciu i Dziadku”

22 stycznia  2019r p. Grażynka zaprosiła do udziału w  zajęciach z okazji Dnia Babci i Dziadka, których celem było dostrzeganie wartości  rodziny, ukazanie sposobów wyrażania uczuć najbliższym. Podczas zajęć uczniowie wykonywali upominki malowane farbami transparentnymi. W efekcie powstało wiele ciekawych prac- witraży, które  wraz z serdecznymi życzeniami zostaną wręczone  swoim najbliższym.

     

Zabawy z kolorową chustą

25.01.2019r. w piątkowy  wieczór  bawiliśmy się z p. Jadzią kolorową chustą. Kolorowy i lekki spadochron spełniał w zabawach różne zadania : podrzucaliśmy na nim piłkę, chowaliśmy się pod nim, zakręcaliśmy i odkręcaliśmy koleżanki i kolegów… Była to wspaniała zabawa dla ciała i ducha.

       

Turniej  tenisa  stołowego

28.01.2019r. na I oddziale  p. Maciek  przeprowadził Turniej tenisa stołowego o tytuł „Mistrza sanatorium”. Do zawodów uczestnicy przygotowywali się wcześniej bardzo intensywnie. W zawodach wzięli udział zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Turniej dostarczył ogromnych emocji zarówno uczestnikom jak i kibicom.

Decoupage- krok po kroku

31 stycznia 2019r. odbyły się zajęcia przeprowadzone przez p. Monikę i p. Grażynkę skierowane do starszych uczniów. Miały one formę warsztatów, podczas których poznaliśmy technikę zdobienia przedmiotów – decoupage. Zajęcia były okazją doskonalenia umiejętności manualnych, rozwijania kreatywności, twórczego działania, świetnej zabawy. W efekcie powstały bardzo ciekawe i niepowtarzalne prace, które można  wykorzystać jako dekorację swojego pokoju lub prezent dla bliskich.

  

 

 

 

 

 

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej