Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

7 lutego 2019r zakończył się cykl zajęć warsztatowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Podczas zajęć uświadomili sobie, że także oni potrafią udzielać pomocy ratującej życie, pamiętając o podstawowej zasadzie ratownika – bezpieczeństwie własnym i osoby poszkodowanej. Nauczyli się oceniać przytomność osoby poszkodowanej, prawidłowo wezwać pomoc, sprawdzić obecność oddechu, zabezpieczyć osobę poszkodowaną czy wykonać masaż serca. Aby uzyskać certyfikat musieli zdać egzamin. Wszyscy uczestnicy zdali go celująco. Gratulujemy!!!!

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej