Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

5 lutego z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).  W naszej szkole wydarzenie to odbyło się 7.02.2019r. Młodzież z klas VII, VIII i III gimnazjum brała udział w grze terenowej, której celem było poznanie najważniejszych zasad bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę informatyczną rozwiązując zadania typu: krzyżówka, rebus, wykreślanka. Szukali fantów w postaci kart z zasadami bezpieczeństwa w sieci na terenie całej szkoły, układali puzzle i wykonali gazetki z wytworów swojej pracy. W grze uczestniczyli także zaproszeni goście z zaprzyjaźnionej Szkoły św. Tereski dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących. Uczniowie wzięli też udział w zajęciach dotyczących cyberprzemocy, dyskutowali jak uniknąć i jak sobie radzić ze zjawiskiem hejtu, oglądali prezentacje i filmy edukacyjne dotyczące tego tematu.

Młodsi uczniowie pogłębiali swoją wiedzę oglądając filmy „Internet 1,2,3” prezentowane  przez kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca.  Rysowali też wspólny plakat „Stop cyberprzemocy”. Najmłodsi wychowankowie oglądali filmy „Owce w sieci” i wypełniali  tematyczne  malowanki.

Cały dzień obfitował w pełne radości i pracy zadania, które przypominały o bardzo ważnych wartościach  a także o destrukcyjnym wpływie hejtu na życie człowieka.

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej