Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Zajęcia  plastyczne 14. 12. 2018

W świetlicy 121 w Zespole Pozalekcyjnych  Zajęć Wychowawczych, dnia 14 grudnia 2018, odbyły się zajęcia plastyczne „ Ozdoby choinkowe”- zimna porcelana. Celem zajęć  było utrzymywanie i kultywowanie zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz poznanie techniki zimnej porcelany, którą każdy może zrobić samodzielnie.

Zapraszamy do galerii

Zabawa andrzejkowa

Piątkowy wieczór- 30 listopada 2018 r. w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. P. Monika  wraz z paniami z naszej szkolnej świetlicy – p. Lucyną i p. Bożeną  zorganizowały różnorodne wróżby i konkursy. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Andrzejki były okazją do wspaniałej zabawy, a jednocześnie źródłem  szacunku do tradycji i obrzędów ludowych.

Zapraszamy do galerii

ZAJĘCIA PLASTYCZNE  -„ MIKOŁAJ”

2.12. 2018r. p. Bożena i p. Grażyna zorganizowały zajęcia kreatywne, na których poznawaliśmy technikę orgiami . Ponieważ był to czas oczekiwania na Mikołaja, wykonaliśmy portrety Świętego właśnie tą techniką. Podczas pracy musieliśmy wykazać się dokładnością i cierpliwością. Wykonane przez nas  prace ozdobiły następnie nasze korytarze sanatoryjne.

 

       

Malowanie farbami transparentnymi

10.12.2018r po kolacji  pani Monika zorganizowała zajęcia plastyczne na których malowaliśmy farbami transparentnymi. Tematem przewodnim zajęć były zbliżające się  Święta Bożego Narodzenia. . Pani Monika  szczegółowo omówiła etapy malowania, dobór kolorów farb oraz zwracała uwagę na estetykę wykonywanych prac.  Nasze prace wyglądały jak prawdziwe, piękne, witraże.

Zajęcia  plastyczne -  pergamano

4.12.2018r. we wtorkowe popołudnie w naszym sanatorium gościliśmy znaną rabczańską artystkę –p. Ewę Piechotę. Pani Ewa zapoznała nas z niezwykle atrakcyjną techniką plastyczną – pergamano. Z wielką cierpliwością tłumaczyła nam i pokazywała poszczególne etapy wykonania pracy. Z pergaminu udało nam się wykonać piękne i delikatne kartki okolicznościowe, częściowo rysowane, dziurkowane i podbarwiane przypominające haft. Czas warsztatów wspominamy bardzo mile.

    

 

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

13.12..2018r. na I oddziale  p. Jadzia  przeprowadziła Turniej tenisa stołowego o tytuł „Mistrza sanatorium”. Do zawodów uczestnicy przygotowywali się wcześniej bardzo intensywnie. Turniej dostarczył ogromnych emocji zarówno uczestnikom jak i kibicom. A oto wyniki :

1 Miejsce-Łukasz Bylica.

2 Miejsce-Kacper Cisoń.

3 Miejsce-Jessica Maleszaka.

Gratulujemy zwycięzcom.

AKADEMIA KULINARNA

14.12.2018r. zostaliśmy zaproszeni do udziału w  Akademii Kulinarnej, w „Kawiarni Przy Tężni”, gdzie wspólnie mieszaliśmy, zagniataliśmy i gotowaliśmy wybrane przez siebie danie, pod nadzorem doświadczonych opiekunów i  profesjonalnego kucharza. Zdrowe gotowanie to super sprawa i to starano się przekazać nam -  uczestnikom warsztatów, rozbudzając zainteresowanie i miłość do zdrowej kuchni.  Każdy z nas otrzymał specjalny fartuszek, profesjonalną czapkę szefa kuchni  i zdecydowaliśmy, że będziemy przyrządzać  pierogi. W trakcie pracy, pod kierunkiem prawdziwego kucharza, zadawaliśmy  pytania dotyczące zdrowej kuchni. Po przygotowaniu dania nastąpiła najprzyjemniejsza część, czyli degustacja! Bo przecież nic nie smakuje tak dobrze, jak własnoręcznie przygotowane danie.

 

 

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej