Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

W dniu 3 grudnia 2018r. gościliśmy w naszej szkole Fundację - Manufaktura Dobrych Pomysłów, która realizuje projekt „Hear our voice”, w ramach programu Erasmus Plus.

Przyjechała do nas młodzież wraz z opiekunami i tłumaczami z Polski  oraz Włoch, łącznie około 40 osób. Uczestnicy projektu są osobami głuchymi, niedosłyszącymi  jak również i  słyszącymi. Głównym celem projektu jest integracja środowiska osób głuchych z dziećmi i młodzieżą słyszącą na płaszczyźnie multimedialnych warsztatów. W trakcie warsztatów towarzyszyła nam kamera Śląskiej Telewizji Miejskiej.

Celem  warsztatów, było pokazanie, że słysząca i głucha młodzież może z powodzeniem współpracować i tworzyć wartościowe przekazy multimedialne. Warsztaty medialne pomogły uczestnikom w akceptacji swojego wizerunku i panowaniu nad tremą oraz mową ciała, co jest bardzo ważne w procesie integracji społecznej. Grupa z Polski oraz z Włoch pokazała nam alfabet w języku migowym, nauczyła nas podstawowych zwrotów, zaprezentowała wiersze i piosenki w „tłumaczeniu migowym”, wspólnie zaśpiewaliśmy i wysłuchaliśmy hymnów obu krajów.

Udział w projekcie pozwolił dzieciom i młodzieży na odnalezienie wspólnych zainteresowań. Nasi uczniowie dowiedzieli się także, że język migowy nie jest odpowiednikiem języka fonetycznego, i w każdym kraju jest on inny J. Dzięki projektowi młodzież zbliżyła się do siebie i zawarła nowe znajomości, które już po zakończeniu projektu będą mogły być podtrzymywane właśnie przez nowoczesne technologie i multimedialne przekazy.

 

DZIĘKUJEMY
za wspólnie spędzone i niezapomniane chwile!

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej