Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Wycieczka do   muzeum górali i zbójników – Muzeum Gorczańskie Jana Fudali

12 listopada 2018 r. Mieliśmy okazję zwiedzić  muzeum górali i zbójników. Pan przewodnik  bardzo ciekawie opowiadał nam  o życiu karpackich górali  i zbójników. W trakcie zwiedzania można było  zdobyć odznakę tropiciela zbójników. Poznaliśmy też nietuzinkową twórczość Jaśka z Gorców - Jana Fudali, gorczańskiego malarza i poety, wieloletniego dyrektora muzeum.  

             

SPOTKANIE Z    RATOWNIKIEM GOPR

23.11.2018r. odbyliśmy wycieczkę do siedziby Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach profilaktyczno – dydaktycznych mających na celu przygotowanie nas do bezpiecznego wędrowania po górach oraz zapoznania z pracą ratowników górskich. Prelekcja połączona była z wyświetlaniem filmu i pokazem sprzętu ratowniczego. Były to dla nas bardzo ciekawe zajęcia.

      

„Bohaterowie naszych bajek” – malowanie farbami transparentnymi

19 listopada 2018r. pani Beata pod kierunkiem p. Beaty i p. Krysi malowaliśmy farbami transparentnymi. Każdy z nas miał możliwość namalowania bohatera swojej ulubionej bajki. Była to okazja,aby przypomnieć sobie naszych ulubionych  bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą, oswajają nasze dziecięce lęki. W czasie malowania mogliśmy wykazać się swoimi zdolnościami  plastycznymi.

    

 

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej