Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

26.11.2018  w szkolnej świetlicy miały miejsce  warsztaty teatralne, podczas których  dzieci spotkały się z  Rabciem  -  postacią,  która mieszka w  Teatrze  Lalek w Rabce. Bohater spotkania zaprosił  zebranych na bajkę  Aleksandra Puszkina „ O rybaku i złotej rybce”,  a po niej  do zabawy lalkami, podczas której uczniowie mieli okazję -  wcielić się   w grane przez aktora role: rybaka, jego żony i złotej rybki, a także  tworzyli  zjawiska akustyczne.  Dzieci  improwizując, odkrywały swoje uzdolnienia sceniczne, identyfikowały się  na scenie z odgrywaną postacią,  wczuwały się  w  jej sytuacje i przeżycia - była to dla nich wspaniała okazja do wyrażania emocji za pomocą słów, gestów, ruchów i mimiki. Podczas  kreatywnej zabawy -  posługując się współczesnym językiem, uczniowie tworzyli nowe dialogi często o zabarwieniu humorystycznym.

Zapraszamy do galerii

1 grudnia odbyła się dalsza część warsztatów teatralnych. Tym razem dzieci miały okazję obejrzeć spektakl pt. "Krzesiwo".

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej