Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Niech wiatraki wprawione w ruch szerzą wiedzę o mukowiscydozie! 

Już po raz drugi włączyliśmy się w akcję i tym samym wyrażamy solidarność z chorymi na mukowiscydozę w całej Europie i na świecie.
Uczniowie ZSU przy „Uzdrowisku-Rabka” samodzielnie wykonały piękne, kolorowe wiatraczki, które wprawiały w ruch swoim oddechem - ile sił w płucach było... pamiętając o swoich chorych rówieśnikach. Pan dyrektor Krystian Mordarski wspomniał również o innych akcjach, które są organizowane, by szerzyć wiedzę i wspomóc chore na mukowiscydozę dzieci, np. „Bieg po oddech”, w którym osobiście bierze udział. Bieg pod patronatem Justyny Kowalczyk, organizowany jest w Zakopanem przez Polskie Towarzystwo do Walki z Mukowiscydozą, w tym roku już po raz trzeci.

Wszystkie inicjatywy, głęboko popieramy i wspieramy z całego serca !!!

#MukoPrzyjaciel #MukoFriend

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej