Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

AKADEMIA KREATYWNOŚCI-KOLOROWA STONOGA

Pani Halinka 17.10.2018r. zorganizowała  dla najmłodszych dzieci zajęcia z cyklu „Akademia kreatywności”. Na zajęciach tych dzieci wykonywały radosną stonogę. Pani Halinka objaśniała jak ją wykonać z kolorowych, różnej wielkości kółek. Wszyscy bardzo aktywnie pracowali. Było twórczo, kolorowo i z całą pewnością kreatywnie:)

 

        

 

Malowanie farbami transparentnymi

20.10.2018r po kolacji  pani Monika zorganizowała zajęcia plastyczne na których malowaliśmy farbami transparentnymi. Tematem przewodnim zajęć była „Jesień”. Pani Monika  szczegółowo omówiła etapy malowania,  doboru kolorów farb oraz zwracała uwagę na estetykę wykonywanych prac. Wykonaliśmy  obrazki jesienne przypominające  piękne, jesienne witraże.

       

 

Światowy Dzień Origami

24.10.2018r przypada Światowy Dzień Origami. Dlatego właśnie dzisiaj pani Lucynka na zajęciach pozalekcyjnych zapoznawała nas z tą japońską sztuką składania papieru bez użycia kleju i nożyczek. Z origami można „stworzyć” niezliczoną ilość przedmiotów, a my składaliśmy piękne, kolorowe kwiaty.

        

 

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

20.10.2018r. na I oddziale  p. Jadzia  przeprowadziła Turniej tenisa stołowego o tytuł „Mistrza sanatorium”. Do zawodów uczestnicy przygotowywali się wcześniej bardzo intensywnie. Turnie dostarczył ogromne emocje zarówno uczestnikom jak i kibicom. A oto wyniki :

I MIEJSCE : Kacper Pawelczyk

II MIEJSCE: Bartosz Stefański

III MIEJSCE: Maciej Gębka

IV MIEJSCE : Dawid  Wilczek

Gratulujemy zwycięzcom!

 

    

 

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM GOPR

18.10.2018r. odbyliśmy wycieczkę do siedziby Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach profilaktyczno – dydaktycznych mających na celu przygotowanie nas do bezpiecznego wędrowania po górach oraz zapoznania z pracą ratowników górskich. Prelekcja połączona była z wyświetlaniem filmu i pokazem sprzętu ratowniczego. Każdy z nas miał możliwość usiąść za kierownicą samochodu ratowniczego, quada lub wziąć udział w pokazie akcji ratowniczej w specjalnej przyczepce z noszami ratowniczymi. Były to dla nas bardzo ciekawe zajęcia.

   

    

 

MUZEUM GÓRALI I ZBÓJNIKÓW

13.10.2018r. wychowawcy zabrali nas do rabczańskiego muzeum regionalnego- Muzeum Zbójników i Górali. Pani przewodniczka opowiadała jak żyli górale i zbójnicy karpaccy. Zwiedzając ekspozycje mieliśmy możliwość poczuć się jak prawdziwi górale w starodawnej chałupie, przymierzaliśmy stroje góralskie, uczyliśmy się jak kisić kapustę w beczce na zimę …. Dzięki wycieczce do muzeum mogliśmy lepiej poznać historię regionu podhalańskiego.

        

 

Zajęcia  plastyczne -  pergamano

16.10.2018r. w sobotnie popołudnie do naszego sanatorium znaną rabczańską artystkę –p. Ewę Piechotę. Pani Ewa zapoznała nas z niezwykle atrakcyjną technika plastyczną – pergamano. Z wielką cierpliwością tłumaczyła nam i pokazywała poszczególne etapy wykonania pracy. Z pergaminu udało nam się wykonać piękne i delikatne kartki okolicznościowe, częściowo rysowane, dziurkowane i podbarwiane przypominające haft. Czas warsztatów wspominamy bardzo mile.

     

 

MALOWANIE NA SZKLE

Dzieci z najmłodszych grup(VII i VIII) spotkały się 7.10.2018r na zajęciach plastycznych z p. Ewą Piechotą- rabczańską malarką. Pani Ewa pokazała nam jak prawidłowo malować na szkle. Tematyka zajęć była dostosowana do naszych zainteresowań- zwierzęta. Wykonane przez nas obrazki będą naszą pamiątką z pobytu z sanatorium.

       

 

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej