Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce
24 października 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej /kl. IV-V/ uczestniczyli w warsztatach z okazji Światowego Dnia Origami. Uczestnicy poznali historię żurawia złożonego z papieru , który symbolizuje w Japonii szczęście , pomyślność i zdrowie. Historia 12 letniej Sasaki Sadako, która postanowiła złożyć 1000 papierowych żurawi , aby wyzdrowieć wzruszyła wszystkich. Aktualni i przyszli origamiści z zapałem złożyli z kwadratu model kota. Podczas warsztatów można było oglądać prace płaskie i przestrzenne wykonane z origami, oraz wymieniać się doświadczeniami z tej dziedziny sztuki.  Spotkanie zakończono pamiątkowym zdjęciem i zaproszeniem do składania origami w oparciu o szeroki wybór literatury i filmików instruktażowych z Internetu.
 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej