Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Korzystając z ostatnich dni pięknej słonecznej pogody, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego ZSU w Rabce wzięli udział w zajęciach terenowych, które odbyły się na wyciągu Polczakówka na Królewskiej Górze. Zajęcia poprowadziły nauczycielki geografii pani Bożena Knapczyk oraz biologii pani Sylwia Koperniak.

W trakcie zajęć uczniowie zostali zapoznani z położeniem Rabki w kotlinie oraz otaczającymi ją pasmami górskimi (obserwacja z wieży widokowej), a także nauczyli się rozpoznawać wybrane gatunki drzew liściastych i iglastych w terenie.

Zebrany w trakcie zajęć materiał biologiczny zostanie wykorzystany do wykonania zielnika szkolnego.

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej