Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

KONCERT WOLNOŚCI – „ŚPIEWAJMY RAZEM”

„Małopolska – moja wolność” – pod takim hasłem w Rabce i w 5 innych miastach świętowano 100-lecie odzyskania niepodległości. My również braliśmy udział w tym wydarzeniu – 9.09.2018r. Byliśmy w Amfiteatrze by wraz z innymi śpiewać nasze patriotyczne i żołnierskie pieśni z różnych epok przy akompaniamencie orkiestr dętych np. „O mój rozmarynie”, „Piękna nasza Polska cała”, „Polskie kwiaty”…

Była to dla nas lekcja historii i polskości, czas wspominania bohaterów, ale też radosnego świętowania.

 

Malowanie farbami transparentnymi

Pani Monika na zajęciach w poniedziałkowy wieczór  22.09. 2018r.  pokazała nam na  jak malować farbami transparentnymi na folii. Każde z nas dostało pędzel, kolorowe farby, folię z przygotowanym wcześniej wzorem. Potem pani wyjaśniła jak prawidłowo malować kolejne elementy, by farby się nie zlały.Technika ta okazała się niezbyt skomplikowana. Zajęcia bardzo nam się podobały, spędziliśmy miło i aktywnie  czas. Nasze arcydzieła zabierzemy do naszych domów. Będą dla nas piękną pamiątką z sanatorium.

 

        

 Zajęcia plastyczne – „Baw się z nami w origami przestrzenne”   

22.09.2018r pani Lucynka  przyniosła nam  kolorowe kartki papieru. W deszczowe sobotnie popołudnie zapoznała nasze grupy (VII i VIII) z nową techniką origamo przestrzennego.Najpierw pokazała nam jak składać małe prostokąty , by później elementy składać w całość, aby powstała piękna kompozycja kwiatowa.  Nasz cierpliwość została nagrodzona – nasze prace były kolorowe i wesołe. Byliśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej działań.

 

 

ZAJĘCIA Z PERGAMANO

16.09.2018r. odbyły się w naszym sanatorium warsztaty plastyczne z „Pergamano”. Na te zajęcia zaprosiliśmy p. Ewę Piechotę, rabczańską malarkę, która zapoznała nas z tajnikami tworzenia kartek techniką pergaminową. Musieliśmy wykazać się nie lada dokładnością i cierpliwością podczas pracy, ale warto było. Wykonane kartki miały piękne ażurowe wzory, będą piękną pamiątką  lub prezentem z pobytu w sanatorium.

 

           

 

WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA NA GÓRĘ GRZEBIEŃ 

W niedzielne  wrześniowe popołudnie  16.09.2018r. pan Maciek zabrał naszą VII grupę na wycieczkę na górę Grzebień. W trakcie wycieczki prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze, rozpoznawaliśmy gatunki drzew po liściach, grzybów… Poznaliśmy także „Legendę o Grzebieniu”. Ze szczytu  mieliśmy okazję podziwiać  okoliczne góry a także Tatry, które widniały na horyzoncie.

         

 

Wycieczka  autokarowa  do  Zakopanego

Zakopane to najpopularniejszy kurort w naszym kraju. My też postanowiliśmy zobaczyć to piękne miasto i 23.09.2018r pojechaliśmy tam na całodniową wycieczkę autokarową. Na miejscu czekał na nas przewodnik tatrzański, który zapoznał nas z wieloma ciekawymi informacjami na temat Zakopanego, historii i życia górali a także fauny i flory Tatr. Zwiedziliśmy najciekawsze zakątki miasta : Gubałówkę ( z kolejką szynową), Krupówki, skocznie narciarskie, sanktuarium na Krzeptówkach, Muzeum Przyrodnicze z fantastycznym kinem 4D, największą makietą Tatr, salą odkryć… W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w bacówce w Kirach, by kupić serki góralskie – oscypki.

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie wycieczki i opiekę  p. Ewie, p. Basi, p.Lidce i p. Ewie oraz p. pielęgniarce  p.Joli.

 

         

 

ZABAWY Z KOLOROWĄ CHUSTĄ

9.09.2018r. w niedzielny wieczór  bawiliśmy się z p. Beatą  kolorową chustą. Kolorowy i lekki spadochron spełniał w zabawach różne zadania: podrzucaliśmy na nim piłkę, chowaliśmy się pod nim, zakręcaliśmy i odkręcaliśmy koleżanki i kolegów….

Była to wspaniała zabawa dla ciała i ducha.

     

 

 

 

 

 

 

 

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej