Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Wielokrotnie nagradzana pisarka, autorka ponad 30 utworów, ceniona zarówno przez dzieci, młodzież jak i rodziców, miłośniczka koni.. Wiele z jej dzieł powstało na kanwie autentycznych historii. O kim mowa?… o Pani Renacie Piątkowskiej.

Spotkanie było fantastyczną przygodą przez karty różnych utworów pisarki. Pani Renata opowiedziała nam o kilku  znanych bohaterach swoich książek;

  • o Irenie Sendlerowej, która uratowała z zespołem ludzi wielkiego serca przeszło 2500 dzieci żydowskich z getta warszawskiego, w tym Szymona Baumana,
  • o papieżu Franciszku, skromnym zakonniku,  któremu w dzień jego urodzin na Placu Św. Piotra zatańczyło tango 7 tysięcy tancerzy z całego świata,
  • o Omence, Gebrewie i Zadzie – małych chłopcach, urodzonych w krajach, w których toczyła się wojna, a cierpienie, głód i bieda zmusiły ich do szukania bezpiecznego chronienia w Europie,
  • o Malali – piętnastoletniej Pakistance, która krytykowała rządy talibów i domagała się prawa do nauki dla dziewczynek, za co została postrzelona.

W swoich książkach Renata Piątkowska opisuje tylko to, co realne, nie dodaje więc koniom skrzydeł, nie domalowuje niepotrzebnych detali.  Skupia się na tym, co rzeczywiste, dlatego w jej utworach spotykamy prawdziwe psy, koty, konie, autentyczne emocje, które wzruszają do głębi zarówno tych najmłodszych jak i starszych.

Było to szczególne spotkanie autorskie, ponieważ wraz z pisarką przyjechała również znana lektorka Pani Malwina Kożurno, której głos na pewno już nie raz mieliśmy okazje usłyszeć z audiobooków  lub w Programie Trzecim Polskiego Radia. Wysłuchać fragmentów książek w wykonaniu pani Malwiny na żywo,  to poezja dla uszu.

Już dawno nie widziałyśmy tak zasłuchanych czytelników. Spotkanie było dla wszystkich ogromnych przeżyciem i niewątpliwie frajdą. Jesteśmy pewni, że na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej