Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Zakończyła się XVI Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży w Rabce-Zdroju. Przez dwa tygodnie na rabczańskich obiektach sportowych   uczniowie szkół sanatoryjnych ramię w ramię startowali w konkurencjach sportowych i sprawnościowych, ucząc się wzajemnego szacunku i rywalizacji w duchu fair play.

Rywalizację rozpoczęli uczniowie z najmłodszych klas szkoły podstawowej. Dużo radości i dobrej zabawy w konkurencjach   zręcznościowych zakończono wręczeniem złotych medali dla wszystkich zawodników.

Zapraszamy do galerii

Ciąg dalszy sportowych emocji mogliśmy obserwować w grach zespołowych. "Dwa ognie" rozgrywane w Zespole  Szkół Uzdrowiskowych reprezentowały drużyny w składzie; dziewczynki: Adamska Amelia, Adamska Oliwia, Jeske Marta, Ługowska Anna, Piątkowska Nikola, Reichert Dominika, Rus Maria, Sobiech Andżelika, Zawiszewska Nikola, Żuchowska Iga. Chłopcy: Borowy Karol, Frąckowiak Patryk, Jagła Sebastian, Kosyl Fabian, Kosyl Gracjan, Mielcarek Mateusz, Puto Piotr, Traczyk Dominik, Winiarski Antek, Wójcik Patryk. Emocje sięgały zenitu!  Drużyny walczyły dzielnie zdobywając złoto! Złoto również wywalczyli nasi uczniowie w siatkówce.

Zapraszamy do galerii

Ale prawdziwe emocje można było obserwować w trakcie rozgrywek piłki nożnej. Gorący doping jednak nie pomógł naszym zawodnikom i choć nie udało się zdobyć złota tylko srebro to jednak wspaniała gra pozostanie na długo w naszej pamięci.

Zapraszamy do galerii

Finał Spartakiady odbył się  na Stadionie Miejskim przy ul. Jana Pawła II i miał charakter prawdziwej  ceremonii olimpijskiej. Rozpoczęła go parada uczestników imprezy, którzy przy dźwiękach Orkiestry Dętej OSP Rabka-Zdrój wmaszerowali na stadion. Następnie sztafeta z pochodnią ruszyła pod znicz, który zapłonął na czas rywalizacji. Rozpoczęto rywalizację w konkurencjach: rzut kółeczkami, rzuty do kosza skok z miejsca, slalom piłkarski, kręgle, rzut piłką lekarską. Każdy uczestnik otrzymał pocztówkę okolicznościową, a zawodnicy z najwyższymi wynikami otrzymali  medale: złoty, srebrny lub brązowy. 

Po zakończeniu wszystkich konkurencji znicz olimpijski zgasł i zakończyła się XVI spartakiada.

Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej