Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Dnia  27.04.2018 miało miejsce kolejne spotkanie z rabczańskimi Kawalerami Orderu Uśmiechu. Gośćmi naszymi byli Państwo - Mariola i Piotr Burcanowie. Podczas wizyty wspominali oni chwile dzieciństwa, młodości i czas, kiedy już jako dorośli ludzie zaczęli spełniać swoje zawodowe pasje, którym nieodłącznie towarzyszyła muzyka, śpiew, taniec i praca z dziećmi. Jak sami stwierdzili nie ma nic piękniejszego niż kochać to co się robi i tych, z którymi się pracuje.          A trzeba podkreślić, iż podopieczni państwa Burcanów zdobywali znaczące miejsca i nagrody na wielu krajowych i międzynarodowych scenach. Gościom uśmiech nie znikał z twarzy, a całemu spotkaniu towarzyszyła atmosfera  radości, ciepła i życzliwości. Uczniowie z uwagą i ciekawością słuchali, a korzystając z okazji, że mają możliwość spotkania  z tak wybitnymi postaciami - zadawali pytania, chcąc zaspokoić swą dziecięcą ciekawość. Podczas wizyty nie zabrakło również muzyki, wspólnego śpiewu oraz solowego -  Pana Piotra, który zaśpiewał przepiękną  - „Pieśń o  Matce”, za co otrzymał gromkie brawa.  Na zakończenie dzieci wręczyły Gościom pamiątkowy upominek, były wspólne zdjęcia i  długa kolejka po autografy.

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej