Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

25 kwietnia uczniowie LO uczestniczyli w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych w ramach realizacji projektu o Holokauście i postaci Ireny Sendlerowej.

Pan Bogdan Zaliński – nauczyciel historii- przygotował wykład na temat historii Żydów i Holokaustu. Szczególną uwagę zwrócił na te zagadnienia w kontekście Holokaustu na terenie Rabki. Prezentacja multimedialna była uzupełnieniem dla słowa mówionego.

Ilustrację stanowiła również prezentacja "Mroczne sekrety willi Tereska".

Pani Dorota Matuszewska- nauczyciel bibliotekarz- przybliżyła uczniom postaci: Janusza Korczaka- ze zwróceniem uwagi na twórczość literacką i Ireny Sendlerowej.

Następnie odbyła się projekcja filmu "Dzieci Ireny Sendlerowej", po którym uczniowie z wychowawcami klas poszli na Cmentarz Żydowski, który usytuowany jest w rejonie Szkoły św. Tereski. Uczciliśmy pamięć zamordowanych Żydów minutą ciszy. Uczniowie w skupieniu kontemplowali wydarzenia II wojny światowej.

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej