Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

W dniu 28.02.2018 r  kółko teatralne wystawiło przedstawienie pt. „Śpiąca Królewna”.  Na widowni pojawiły się dzieci, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Wszyscy chcieli obejrzeć ciekawy spektakl i zobaczyć umiejętności młodych wykonawców. Nasi aktorzy przygotowywali się do przedstawienia przez cały pobyt w sanatorium. Musieli zmagać się z trudami nauki tekstu, tańca i śpiewu oraz z przysłowiową tremą. Wykonali przedstawienie brawurowo, otrzymując na koniec gromkie brawa.

W przedstawieniu zagrali:

Król – Maciej Szczepanik
Królowa – Dominika Skrzypińska
Książe – Paweł Konieczka
Królewna – Matylda Lewandowska
Wróżki – Rozalia Pajda, Alicja Jarosz, Oliwia Wierzbiak
Zła wróżka – Emilia Adamska
Błazen – Kamil Napiórkowski
Herold – Bartosz Bąbol
Kucharz i kuchcik – Damian, Aleksander Jarosz
Narratorzy – Amelia Wiorek, Wojciech Rękas

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej