Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce
Ferie trwają w najlepsze. Częściej spędzamy wolny czas na świeżym powietrzu- chodzimy na spacery, lepimy bałwany i inne śniegowe rzeźby, rzucamy śnieżkami do celu. Wokoło wszędzie śnieg, całe mnóstwo śniegu.
 
To zainspirowało nas do przeczytania baśni H.Ch. Andersena "Królowa Śniegu". Długo trwały rozmowy o  losach i charakterach głównych bohaterów. Szczególną uwagę zwróciliśmy na postać tytułowej bohaterki. Dzieci postanowiły zaprojektować i ozdobić suknię dla Królowej Śniegu, którą założy na bal w Lodowym Zamku.
 
Suknie balowe wykonane przez moich podopiecznych to prawdziwe dzieła sztuki - każda inna i niepowtarzalna, stanowiąca odzwierciedlenie wyobrażeń dzieci o Królowej Śniegu.
 
 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej