Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce
Dnia 31.01.2018r.  nasza szkoła gościła przedstawicieli Agencji artystycznej "Atena" ze  Sztumu. Aktorzy-artyści zaprosili dzieci na "Żywą lekcję historii" obejmującą okres Napoleona Bonaparte i Legionów do powstań śląskich. Wszyscy mogliśmy sobie przypomnieć język z  tej epoki, którym pięknie posługiwał się szef tej agencji- Pan Damian Klinkosz, a te osoby którym obce jest poczucie strachu, mogły na własnej skórze przekonać się co to znaczy służyć  w piechocie jako strzelec oraz jak można się poczuć po założeniu munduru legionistów Jana Henryka Dąbrowskiego, powstańców śląskich czy ich przeciwników z Grenzschutzu. Śmiałkowie ci musieli także wykazać się zręcznością  w posługiwaniu się karabinem i bagnetem.
Całą zabawę zarejestrowało czujne oko aparatu fotograficznego.
 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej