Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

W dniu 29. 01. 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Uzdrowiskowych spotkali się z ratownikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR). Na spotkaniu dzieci zapoznały się z działalnością ratownictwa górskiego oraz historią jego powstania. Poznały zagrożenia jakie występują w górach szczególnie zimą i zasady bezpieczeństwa podczas wycieczek górskich. Prelekcja wzbogacona była o ciekawe prezentacje multimedialne. Uczniowie zwiedzili miejsce dyżurki ratowniczej i poznali sprzęt jakim dysponuje GOPR. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz środków transportu tj. skutery śnieżne, samochody terenowe i osobowe, pojazdy czterokołowe. Panu ratownikowi dziękujemy za przekazanie naszym uczniom wielu ciekawych i praktycznych informacji.

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej