Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

26.01.2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Uzdrowiskowych przygotowali przedstawienie jasełkowe pt."Stajenka betlejemska". Myślą przewodnią było przypomnienie, że Boże Narodzenie jest nie tylko w grudniu, ale może być każdego dnia. Mali aktorzy odegrali fragmenty wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Uczniowie z zaangażowaniem wcieli się w różne role oddając klimat wydarzeń Betlejemskiej Nocy. W jasełkach pojawiło się wiele humorystycznych scen związanych z regionem Podhala. Były też wiersze, kolędy, pastorałki. Przedstawienie wzbogacił występ uczennic, które zaprezentowały taniec góralski.
Na Jasełka przybyli zaproszeni goście: rabczańscy Kawalerowie Orderu Uśmiechu Mariola i Piotra Burcan oraz Józef Mateja,  Maria Daszkiewicz-sekretarz Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju,  Lucyna Tomaszek-pielęgniarka naczelna IGiCHP oraz Renata Skawska reprezentująca firmę "Blachotrapez" sp.zo.o.  
- Jasełka to  podziękowanie płynące od nas, całej społeczności szkolnej, dla tych, którzy w zeszłym roku okazali naszej szkole wiele serca - powiedział dyrektor. Przypomniał, że to z inicjatywy uczniów zrodził się pomysł, by szkoła nosiła imię kogoś, kto sprawi, że będzie wyjątkowa. Jesteśmy przecież wyjątkową szkołą, sanatoryjną, która mieści się w Mieście Dzieci Świata, w którym jest Muzeum Orderu Uśmiechu. W Rabce-Zdroju mamy aż 11 Kawalerów Orderu Uśmiechu. Dlatego też przygotowujemy się do uroczystości nadania szkole imienia KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU.
Po występach głos zabrali goście - gratulowali uczniom wspaniałego występu, życzyli zdrowia i sukcesów w nauce. Przekazali też pyszne, słodkie upominki a dyrektor zaprosił gości do zwiedzania szkoły i zapoznania się z  bogatą historią, która została wyeksponowana na korytarzach w formie zdjęć i prac uczniów.

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej