Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Wakacje = odpoczynek, słońce, nowe wyzwania, relaks i radość - wszystko to, mieliśmy w sanatorium. Podczas sanatoryjnych wakacji mieliśmy zapewnioną moc atrakcji. Na teranie Rabki uczestniczyliśmy w wielu imprezach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, które odbywały się w amfiteatrze, na deptaku i w parku zdrojowym. 
Uczestniczyliśmy w licznych spotkaniach z twórcami ludowymi. Odwiedziliśmy pracownię garncarską pana Adam Kościelniaka, gdzie dowiedzieliśmy się na czym polega praca garncarza i pod czujnym okiem mistrza - próbowaliśmy własnych sił w lepieniu z gliny, na kole garncarskim. Na spotkaniu z artystką-panią Ewą Piechotą, odkryliśmy tajemnice nowych technik plastycznych: pergamano oraz malowanie na szkle. Wykonywaliśmy swoje prace bardzo sumiennie i starannie, pomimo-jak to niektórzy twierdzili-braku zdolności plastycznych. Tak się nam spodobało "tworzenie", że wykonaliśmy jeszcze mnóstwo prac plastycznych, np. malowanych farbami transparentnymi czy origami przestrzenne. Pokazaliśmy również, że umiejętności kroju i szycia też nie są nam obce. Pod okiem wychowawców uszyliśmy śliczne maskotki z polaru, które  zabierzemy ze sobą jako miły, własnoręcznie zrobiony podarunek dla najbliższych.
Zapoznaliśmy się ze sztuką i kulturą regionu Podhala zwiedzając Muzeum im. Władysława Orkana, Muzeum Zbójników i Górali, poznając dawne życie górali, ciekawe legendy oraz próbowaliśmy swoich sił w grach dydaktycznych na temat regionu. 
Wychowawcy, organizując nam czas nie zapominali też o zdrowiu i ruchu: były turnieje tenisa stołowego i piłki nożnej. Zdobyte dyplomy oraz upominki będą dla nas fantastyczną pamiątką. Odwiedziliśmy siedzibę GOPR, gdzie poznaliśmy arkana bardzo trudnej pracy ratowników górskich, wzbogaciliśmy wiedzę nt. poruszania się w górach oraz o zasadach pierwszej pomocy. Zdobytą wiedzę i doświadczenie mogliśmy wykorzystać podczas wycieczek na górę Maciejową i Stare Wierchy. Były piękne widoki, przyroda i przyjacielska atmosfera panująca na szlaku oraz w schroniskach. Piesze wycieczki górskie oraz wycieczki autokarowe w Pieniny i do Zakopanego, pozostaną w pamięci na zawsze. W Pieninach zwiedzaliśmy zaporę na Zalewie Czorsztyńkim, był rejs statkiem „Harnaś”,  podziwialiśmy spływ Dunajcem, widzieliśmy charakterystyczna dla Podhala florę i faunę  oraz zwiedziliśmy Wąwóz Homole z urzekającym potokiem. W Zakopanem podziwialiśmy piękno Tatr, wjechaliśmy na Gubałówkę, z której rozciągał się wspaniały widok na panoramę miasta, zwiedziliśmy skocznię narciarską oraz kościół na Krzeptówkach,  w którym znajduje się ołtarz papieski. Byliśmy również na cmentarzu "Pęksowym Brzysku”, gdzie są groby osób zasłużonych dla Podhala, wielu twórców ludowych oraz ratowników górskich. Nie byłoby wycieczki do Zakopanego bez odwiedzin bacówki góralskiej. Mogliśmy zobaczyć jej wnętrze, poczuć dym wędzonych oscypków, no i spróbować-prawdziwego oscypka!

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej