Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Narodowe Czytanie to promocja czytelnictwa i lekcja polskiej literatury. Celem akcji jest także przypominanie lektur, które budują polską tożsamość. W tym roku 2 września Narodowe Czytanie rozpoczęła para prezydencka tradycyjnie w Ogrodzie Saskim.

5 września licealiści ZSU dołączyli do akcji organizowanej przez prezydenta od 2012 r. Dyrektor Krystian Mordarski i wicedyrektor Sylwia Koperniak wraz z inicjatorką tego przedsięwzięcia w naszej szkole, panią Dorotą Matuszewską, czytali fragmenty dramatu S. Wyspiańskiego. Uczniowie dołączyli do czytania i ilustrowali tekst kukiełkami postaci z "Wesela", które dzięki staraniom nauczyciela biblioteki użyczył Teatr Lalek "Rabcio".

Uczniowie klasy IV i VI Szkoły Podstawowej przy Uzdrowisku również włączyli się w akcję. Zmierzyli się z tym niełatwym tekstem, stylizowanym na gwarę podkrakowskiej wsi z charakterystyczną dla tego regionu skłonnością do mazurzenia:  
„Moze, moze – cięgiem ino godos o tem”
i charakterystyczną wymową samogłosek nowych „ą” i „ę”, jako „om” i „em” lub „e”: 
„(…) duza by juz mogli mieć, ino oni nie chcom chcieć”.
Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem na 5 !!!

 

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej