Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

4 września w świetlicy szkoły IGiCHP uczniowie liceum rozpoczęli nowy rok szkolny.
Dyrektor ZSU powitał uczniów po wakacjach. Szczególnie ciepłe słowa skierował do uczniów klasy I. "Per aspera ad astra" - wykorzystaj trudności do własnego rozwoju. Te sparafrazowane słowa najbardziej chyba znanego przedstawiciela szkoły stoików, Seneki Młodszego są nadal aktualne tak samo, jak aktualne są, były i zawsze będą trudności czy przeciwności losu, które każdy człowiek spotyka na swojej drodze. Kluczem do doskonałości było w ich mniemaniu traktowanie problemów jak kolejnych stopni, których pokonanie przybliża nas do osiągnięcia idealnej harmonii ze sobą i światem – innymi słowy przeciwnościom losu trzeba stawiać czoła, zamiast ich unikać. Dyrektor Krystian Mordarski wskazał ten cytat, życząc wszystkim zebranym na uroczystości dobrego nowego roku szkolnego, uczniom wytrwałości w osiąganiu celów. Odczytał też list od Minister Edukacji Narodowej i Rzecznika praw Dziecka. Następnie uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

 

         

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej