Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

W dniach 12-14 sierpnia 2017r. wychowankowie Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce brali udział w Święcie Rabczańskiej Solanki. Obchody rozpoczęliśmy w sobotę, przed południem, przy Centrum Zdrowia i Urody, gdzie Zofia Czerwińska – prezenterka i osobowość TV – przywitała grupę młodzieży. Dzieląc się na zespoły, zaczęliśmy konkurs rysowania kredą na asfalcie i pod okiem p. Katarzyny Pistoi zabawy z chustą. Młodzież,  zwłaszcza Wiola i Wiktoria zachęcały również małe dzieci i ich rodziców do wzięcia udziału w zabawie. Następnie płeć piękna postanowiła zapoznać się z ofertą kosmetyczną „Uzdrowiska Rabka”. Próbowania, smarowania, wąchania nie było końca. Można było również skorzystać z porad pani kosmetolog – no i już wiadomo jaki  podkład używać. Na zakończenie pierwszego dnia wystąpił Zespół MAXIM – a w nim Nasza wychowawczyni p. Ula Tuszyńska. W gorących rytmach porwała tłumy do tańca – opiekunów przebywających w Sanatorium „Olszówka” oraz samą panią Zofię Czerwińską!

Drugi dzień rozpoczęliśmy również od zabaw z chustą i rysunków na asfalcie. Następnie w parku,  przy Szpitalu Kardiologicznym,  młodzież miała możliwość poznać pracę służb mundurowych. Wóz strażacki mógł wielu pomieścić. Czapka policyjna i lizak to atrybuty prawdziwej policjantki, ale spotkanie z ratownikami górskimi to już prawdziwa frajda. Wspinaczka na ściance czy przejażdżka quadem to sama przyjemność! Można również było sprawdzić stan zdrowia w „białym miasteczku” - Poziom cholesterolu, ciśnienie w normie! Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stanowiska z biżuterią, wyrobami,  z drewna, akademia kulinarna, gdzie można było nauczyć się robienia pierogów.

Moc atrakcji!!! Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Do zobaczenia za rok...                                                                                                                                                                                                                                                             

Zapraszamy do galerii

 

 

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej