Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Pierwsze wakacyjne, lipcowe spotkania (27, 29, 30 lipca 2017) dzieci leczonych w klinikach IGiCHP w Rabce-Zdrój z Bajkowozem spotkały się z dużym zainteresowaniem i wzbudziły pozytywne emocje. Zabawa z rekwizytem -"Jestem królową/królem/ … i  władam królestwem…” pozwoliła na uzyskanie informacji nt. zainteresowań czytelniczych. Zadania odczytane z pomiętych kartek zostały wykonane w parach i zaprezentowane na forum grupy w postaci: rymowanego wiersza, odszukanej książki o księżniczce z pośród 125 książek Bajkowozu i oglądania  książki pt. "Czarna książka kolorów”.  Wybrane trzony zdań  z ilustrowanej książki "Co by było, gdyby…” wyzwoliły kreatywność  słowną uczestników nt. wron latających do tyłu i grzechotników mających nogi. Najwięcej radości wywołał u dzieci  kontakt z książką "Pora na potwora”. Poprzez przewracanie 3 paskami strony zaprojektowano wiele stworów o dziwacznym wyglądzie i trzyliterowych nazwach. Ich wybór był argumentowany cechami zwierząt odpowiadającymi dzieciom i młodzieży. Uczestnicy spotkania zachwycili się  widokiem kilkumetrowej ilustrowanej książki pt. "Pikotek chce być odkryty”, autorstwa Tomasza Samojlik. Na 25 stronach spostrzegli trzynaście miłych zwierzątek z długim ogonkiem z pętelką. Młodsze dziewczynki poznały historię o dziewięciu bezcennych darach, które są przekazywane nowo narodzonym dziewczynkom przez niebiańskie wróżki. Dały się poprowadzić czarnemu krukowi, którego węgierska autorka uczyniła przewodnikiem po magicznym świecie.  Pięknie zilustrowały dary, jakie chciałyby otrzymać od niebiańskich wróżek (czystego serca, wytrwałości, zdrowia) w postaci konkretnych zachowań, które postanowiły wdrażać  w większym stopniu w swoim życiu. Opisana w książce "Przytul mnie” historia życia chorego na fokomelię Nicka Vujicica zainteresowała gimnazjalistę, który za swoje motto wybrał zdanie - "Szczęście to kwestia wyboru” oraz jego uzasadnienie przez bohatera książki. Czas w świecie książek Bajkowozu płynie miło, relaksująco i edukacyjnie...

Opiekun Bajkowozu - Ewa Wilk

    
 

      
  

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej