Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

11 listopada 1918r. po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię. 10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której zaprezentowany został montaż słowno-muzyczny pt. "Niepodległa”. Uroczystość została przygotowana  przez członków koła historycznego oraz uczniów liceum ogólnokształcącego.
Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się cześć artystyczna. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Część poetycką wzbogacił emocjonalny akompaniament muzyczny i piękna gra:
* na flecie poprzecznym Zuzi Różańskiej,
* na keyboardzie-Dominika Zydka  i Gabriela Lezniaka,  
* na gitarze Dżessiki Stachurskiej.
Dopełnieniem przedstawienia była również prezentacja multimedialna oraz filmy animowane przedstawiające historię Polski
"ku pokrzepieniu serc”. Dzięki temu można było prześledzić walkę wielu pokoleń Polaków, tragiczne losy powstańców, skutki rusyfikacji i germanizacji oraz niespełnione nadzieje poetów…
Nostalgiczne wiersze oraz wzruszające pieśni patriotyczne przyczyniły się do wyjątkowego klimatu jaki poczuliśmy wszyscy. Młodzież szkolna, licznie zgromadzeni rodzice oraz uczniowie ze Szkoły dla Niewidomych i Słabowidzących św. Tereski w Rabce-z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.
Po południu uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz, gdzie na mogiłach żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej złożyli symboliczną wiązankę oraz zapalili znicze.

 Zapraszamy do galerii zdjęć

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej